piątek, 30 maja 2008

Promowanie w sieci

Szepietowo jest często promowane w sieci dowodzą o tym takie strony jak :


Szepietowo jest dosyć malą miejscowością. Więc trudno wypromować forum o Szepietowie, ale można się do tego przyczynić zakladając takie serwisy jak choćby to forum bo "maly czyn czlowieka może stać się wielkim dla spoleczeństwa" czy reklamując je na portalach spolecznościowych takich jak nasza-klasa, epuls, grono itp.

Ja próbowalem promować Szepietowo poprzez forum na, którym się w tej chwili nic nie dzieje. Myśle, że przyczyną tego jest nie brak pomyslów a kompletny brak chęci i inicjatywy. Nie powiem nie które osoby bardzo mi pomogly, ale niestety bylo ich za malo. Potem zaczelo wiać nudą i tak się to skończylo ;]

"POLSKA BIEGA"

W sobotę 17 maja 2008 roku, w ramach ogólnopolskiej akcji "POLSKA BIEGA", została zorganizowana w Szepietowie, impreza sportowa pn. "GMINA SZEPIETOWO BIEGA".

Celem organizacji tej imprezy, była przede wszystkim, popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszyscy miłośnicy biegania z terenu gminy Szepietowo, zgromadzili się na stadionie w Szepietowie. Biegi zostały rozegrane w 4 kategoriach wiekowych:

Szkoły Podstawowe – kl. I – III (dystans: 600 m)
Szkoły Podstawowe – kl. IV – VI (dystans: 1200 m)
Gimnazjum (dystans: 2000 m)
Kategoria OPEN (dystans: 3000 m)

Współorganizatorzy biegów tj. Klub Sportowy „SPARTA 1951” Szepietowo, Publiczne Gimnazjum w Szepietowie i Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie, zadbali, aby trasy biegów były stosownie oznaczone i bezpieczne. Nad bezpieczeństwem uczestników biegu czuwali przedstawiciele współorganizatorów, policjanci z Posterunku Policji w Szepietowie oraz druhowie strażacy OSP w Szepietowie.

Najdłuższa trasa biegów przebiegała ze stadionu, ul. Sportową, ul. Lipową, malowniczą aleją lipową w kierunku PODR w Szepietowie i z powrotem. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali na mecie wodę i słodki poczęstunek.

W sportowej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach startowych, których udekorowano medalami za I, II i III miejsce.



W kategorii Szkoły Podstawowe – kl. I – III (dystans: 600 m) wśród dziewcząt:

I miejsce – złoty medal – Iga Mioduszewska
II miejsce – srebrny medal – Agnieszka Pruszyńska
III miejsce – brązowy medal – Laura Cieśluk


W kategorii Szkoły Podstawowe – kl. IV – VI (dystans: 1200 m) wśród dziewcząt:

I miejsce – złoty medal – Ewelina Frąk
II miejsce – srebrny medal – Paula Mioduszewska
III miejsce – brązowy medal – Wioletta Uszyńska


W kategorii Szkoły Podstawowe – kl. IV – VI (dystans: 1200 m) wśród chłopców:

miejsce – złoty medal – Mateusz Pietrzak
II miejsce – srebrny medal – Adam Wyszyński
III miejsce – brązowy medal – Paweł Hajduczyk


W kategorii Gimnazjum (dystans: 2000 m) wśród dziewcząt:

I miejsce – złoty medal – Patrycja Filistowicz
II miejsce – srebrny medal – Patrycja Mioduszewska
III miejsce – brązowy medal – Dorota Grabowska


W kategorii Gimnazjum (dystans: 2000 m) wśród chłopców:

I miejsce – złoty medal – Piotr Jarząbek
II miejsce – srebrny medal – Patryk Wojtkowski
III miejsce – brązowy medal – Michał Ostaszewski


W kategorii OPEN (dystans: 3000 m) wśród pań:

I miejsce – złoty medal – Renata Dąbrowska
II miejsce – srebrny medal – Agnieszka Bańkowska


W kategorii OPEN (dystans: 3000 m) wśród panów:

I miejsce – złoty medal – Łukasz Truszkowski
II miejsce – srebrny medal – Michał Ignaczewski
III miejsce – brązowy medal – Stanisław Ostaszewski


W każdej kategorii startowej, zawodnikom, którzy ukończyli bieg na czwartej pozycji upominki ufundował i wręczył Klub Sportowy „SPARTA 1951”
Organizatorzy biegów „Gmina Szepietowo biega”, wyłonili i udekorowali specjalnym medalem, najmłodszego i najstarszego uczestnika biegów.
Najmłodszym zawodnikiem okazał się, ur. w dniu 14.11.2000 r., Daniel Szymborski, zaś najstarszym uczestnikiem biegów Ryszard Grodzki.
Organizatorzy biegów już dziś zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji biegów „Gmina Szepietowo biega”.


Myśle, że w Szepietowie zawsze się coś dzieje. Albo ktoś coś buduje albo jakieś zamieszki. Lubie swoją miejscowość.

Imprezy

JESZCZE W KWIETNIU W GOK

28.04. - Biblioteka - Sześciolatki w krainie książek – „Mój ulubiony bohater” – Konkurs literacko-plastyczny

„Łomża” – wystawa poplenerowa w GOK


KALENDARZ IMPREZ NA MAJ 2008

11. 05. - „Zielone Świątki pod wiatrakiem”

15.04., godz. 1600 - „Poznajemy technikę batiku”- warsztaty dla dzieci

20. 05 – VIII Powiatowe Dyktando Gimnazjalistów

26. 05. – koncert z okazji Dnia Matki

Wspomnienia o prof. Kazimierzu Rogoyskim – prelekcja

Biblioteka – Czy marzenia się spełniają – bajka „O rybaku i złotej rybce”- konkurs na strój bohaterów literatury rosyjskiej dla dzieci

Poznajemy bibliotekę” - wycieczka klas I do Gminnej Biblioteki Publicznej w Szepietowie

Wystawa prac Danuty Bartłomiejczuk


ZIELONE ŚWIĄTKI POD WIATRAKIEM - ZAPROSZENIE

Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu

Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

zapraszają na:

ZIELONE ŚWIĄTKI POD WIATRAKIEM

które odbędą się 11 maja 2008 roku

w Dąbrowie Łazach

Program:

11 30 – Msza św. w kościele pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie Wielkiej

13 00 – Obrzęd poświęcenia pól w Dąbrowie Łazach

13 30 – Uroczyste otwarcie imprezy

14 00 – Występy zespołów:

– ZPiT „Podlasie” z Szepietowa

– ZPiT „Mazowia” z Wysokiego Mazowieckiego

– LZPiT „Skowronki” z Brańska

– Kapela „Kłosy” z Ciechanowca

– Kapela LZPiT „Skowronki” z Brańska

Konkursy, ognisko, zwiedzanie wiatraka

1730 – Zabawa ludowa z zespołem muzycznym „Przemyk” z Szepietowa

Uroczysta sesja rady gminy

W dniu 12 listopada 2007 r. Rada Gminy Szepietowo ustanowiła herb i flagę urzędową Gminy Szepietowo. Herb Gminy Szepietowo przedstawia na tarczy barwy błękitnej czarnego kruka z uniesionymi skrzydłami ze złotą toczenicą w dziobie, stojący na srebrnej szabli husarskiej. Pod szablą złoty kłos w słup. Herb Gminy Szepietowo nawiązuje do szlacheckiego herbu Ślepowron. Ślepowron jest herbem niegdyś zamieszkałych znanych rodzin, do których należało na terenie gminy wiele posiadłości. Należy wymienić przede wszystkim rodziny Wojnów, Szepietowskich i Pułaskich. W ustanowionym herbie gminy w miejsce krzyża pod krukiem jest szabla z okresu Konfederacji Barskiej. Jest to nawiązanie do osoby konfederata Józefa Pułaskiego. Józef Pułaski był współtwórcą i marszałkiem Konfederacji Barskiej, jego brat Kazimierz – generał – słynny na całym świecie bohater walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Rodzina Pułaskich herbu Ślepowron wywodzi się z terenu gminy Szepietowo ze wsi Pułazie. Trzecim elementem herbu umieszczonym w miejsce podkowy jest złoty kłos zboża, symbolizujący rolniczy charakter Gminy. Flaga urzędowa nawiązuje do barw i elementów herbu. Składa się z kolorów, które występują w herbie tj. niebieskiego, czarnego, żółtego i białego. Rada Gminy oprócz ustanowienia herbu i flagi urzędowej przyjęła także zasady używania i stosowania herbu i flagi. Autorem projektu herbu jest doświadczony weksylog z Białegostoku Pan Tadeusz Gajl. Uroczystą Sesję Rady Gminy uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasie", działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie oraz uczniów Publicznego Gimnazjum w Szepietowie, którzy przedstawili widowisko poetycko – historyczne z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

czwartek, 29 maja 2008

Szepietowo

Najważniejsze informacje o gminie Szepietowo Gmina Szepietowo leży w południowo – zachodniej części województwa podlaskiego przy szlaku kolejowym Warszawa – Białystok oraz przy drodze krajowej Zambrów – Białowieża. Dogodny dojazd umożliwia łatwość komunikacji nawet z odległymi miastami. Teren, na którym znajduje się gmina stanowi pogranicze Mazowsza i Podlasia. Po I-ej Wojnie Światowej powstały tu pierwsze zakłady pracy, miedzy innymi prywatna cegielnia i instytucje publiczne, jak szkoła i poczta. Miejscowe tereny były zasiedlane w sposób zwarty, tworząc osiedla zwane zaściankami. W regionie występują niespotykane na innych terenach Polski tzw. wsie gniazdowe, które charakteryzują się wspólnymi członami nazw i w większości jednakowymi nazwiskami mieszkańców (np. Wojny-Izdebnik, Wojny-Krupy, Wojny-Szuby, Wojny-Piecki, Wojny-Pietrasze, Wojny-Pogorzel, Wojny-Wawrzyńce lub Średnica-Jakubowięta, Średnica-Maćkowięta, Średnica-Pawłowięta). Gmina zajmuje obszar 151,9 km2, który zamieszkuje 7.864 mieszkańców, z czego 2.371 w Szepietowie. Na terenie gminy znajduje się 5 szkół podstawowych i gimnazjum, kino na 180 miejsc i Gminny Ośrodek Kultury. W gminie jest dobrze rozwinięte rolnictwo, a także istnieją szanse rozwoju przemysłu. Wysoki poziom rolnictwa wynika z dobrej jakości gleb, pracowitości i fachowości rolników. Duży wpływ na poziom rolnictwa ma między innymi znajdujący się na terenie gminy Wojewódzki Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, a także bliskość odbiorców produktów i płodów rolnych, a mianowicie Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekowita” w Wysokiem Mazowieckiem oraz cukrowni w Łapach. Gmina posiada dobrą bazę noclegową – Wojewódzki Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie prowadzi hotel na 100 miejsc noclegowych. Szepietowo posiada komunalną oczyszczalnię ścieków i dobrze rozwiniętą sieć kanalizacyjną. Tutejsza Spółdzielnia Mieszkaniowa dysponuje uzbrojonym terenem pod budownictwo. Wszystkie miejscowości z terenu gminy - 48 sołectw ma wodociągi. W celu poprawy warunków życia mieszkańców i ułatwienia działalności podmiotom gospodarczym jednostka samorządu terytorialnego, jako pierwsza w byłym województwie łomżyńskim, założyła sieć telefoniczną na omawianym terenie przez powołanego i utworzonego przez gminę niezależnego operatora – „Media Net Interactive” S.A. (MNI S.A.), dawniej PT „Szeptel" S.A. Gazociąg średniego ciśnienia przebiega na skraju gminy od strony gminy Wysokie Mazowieckie. Obecnie prowadzone są liczne modernizacje dróg na terenie gminy, w przyszłości zamierza się podjąć działania w zakresie gazyfikacji gminy. Gmina oferuje wolne obiekty i nieruchomości z dobrym dostępem do dróg i bocznic kolejowych trasy Białystok – Warszawa z przeznaczeniem na cele produkcyjne, handlowe, spedycyjne oraz zwolnienie z podatków dla nowo utworzonych podmiotów produkcyjnych na 3 lata w zakresie podatków lokalnych. Gmina poszukuje inwestorów w branży produkcji przemysłowej i przetwórstwa rolnego. W przypadku rentownego i wiarygodnego przedsięwzięcia, polegającego na utworzeniu nowych miejsc pracy gmina jest przygotowana do wsparcia kapitałowego. Dogodne położenie może umożliwić zatrudnienie dużej ilości osób, nawet z terenu innych gmin. Bliskość Warszawy i granicy państwa powinna być zachętą do inwestowania na terenie gminy Szepietowo i nawiązywania kontaktów gospodarczych i handlowych z miejscowymi firmami.

wtorek, 27 maja 2008

Szepietowo

Poziomo:
1 Gmina w Szepietowie.
2 Oczyszczalnia ścieków.
3 Siedziba MNI.
4 GOK czyli Gminny ośrodek kultury w Szepietowie.
5 Siedziba straży pożarnej.
6 Niedawno wylane asfaltem osiedle.
7 Bloki.
8 Nowo wybudowany bank ,,Spóldzielczy".
9 Kościól i Parafia pw. NMP Matki Miłosierdzia.
10 Szkola podstawowa.
11 Nie wiem.
12 Przychodnia.
13 ODR w Szepietowo Wawrzyńce.
14 Piękne lasy iglaste.
15 Strumyk ,,Mianka" w Dąbrówce kościelnej.
16 Pola uprawne.